Korona znów na sesji. Czy miasto przejmie w końcu klub?

Data publikacji: 27.10.2020 06:47
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce będą poruszane m.in. tematy związane z wykupieniem od rodziny Hundsdörferów, 72 proc. akcji spółki Korona S.A.

Radni mają być poinformowani o wnioskach płynących z audytu spółki Korona S.A. i zapoznają się ze szczegółami umowy kupna - sprzedaży kieleckiego klubu.

- Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym przez obie strony projektem umowy, powinni zapoznać się radni. Po konsultacjach prawniczych okazało się, że konieczne jest wprowadzenie drobnej, technicznej korekty do pierwotnego teksu uchwały. Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie, jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu - poinformował w minionym tygodniu Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Chodzi o korektę jednego sformułowania. Dotychczasowy zapis „miasto Kielce obejmie akcje” ma być zastąpiony „miasto Kielce nabędzie akcje”. Zmiana będzie poddana głosowaniu.

Omawianie szczegółów umowy, której treść została już zaakceptowana przez obydwie strony, znów przesunie termin jej podpisania. Wszystko wskazuje na to, że nie stanie się to przed końcem października. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, że nastąpi w drodze korespondencyjnej.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce rozpocznie się o godzinie 13.00.

Podobne wiadomości
Reklama