Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce

Data publikacji: 21.10.2020 12:31 / Data aktualizacji: 21.10.2020 13:44
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce znów będą poruszane tematy związane z wykupieniem od rodziny Hundsdörferów, 72 proc. akcji spółki Korona S.A. Przesunie to w czasie podpisanie umowy z niemieckimi właścicielami pakietu większościowego klubu piłkarskiego.

Na posiedzeniu, które odbędzie się we wtorek, 27 października, radni mają być poinformowani o wnioskach płynących z audytu spółki Korona S.A., przeprowadzonego przez chorzowską firmę Budoserwis. Zapoznają się także ze szczegółami umowy kupna – sprzedaży kieleckiego klubu.

– Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym przez obie strony projektem umowy, powinni zapoznać się radni. Po konsultacjach prawniczych okazało się, że konieczne jest wprowadzenie drobnej, technicznej korekty do pierwotnego teksu uchwały. Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie, jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu – poinformował Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Chodzi o korektę jednego sformułowania. Dotychczasowy zapis „miasto Kielce obejmie akcje” ma być zastąpiony „miasto Kielce nabędzie akcje”. Zmiana będzie poddana głosowaniu.

Omawianie szczegółów umowy, której treść została już zaakceptowana przez obydwie strony, znów przesunie termin jej podpisania. Wszystko wskazuje na to, że nie stanie się to przed końcem października. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, że nastąpi w drodze korespondencyjnej.

Reklama