Koronawirus w kazimierskim ZOL-u. Aż 38 zakażeń

Data publikacji: 14.10.2020 16:54
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2020 Kielce. Covid. Szpital zakaźny przy ulicy Radiowej. Karetka pogotowia

06.10.2020 Kielce. Covid. Szpital zakaźny przy ulicy Radiowej. Karetka pogotowia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na Ponidziu wykryto kolejne ognisko koronawirusa. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Kazimierzy Wielkiej odnotowano 38 zakażeń COVID-19. Pozytywny wynik stwierdzono u 20 pacjentów oraz 18 osób z personelu zakładu.

Jak mówi Jan Nowak, starosta kazimierski, wymazy pobrano po tym, jak u jednego z pracownika personelu zaobserwowano objawy zakażenia.  

- U jednej z pielęgniarek potwierdzono zakażenie patogenem. Postanowiliśmy więc przebadać cały zakład. Z dużym niepokojem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o tak dużej liczbie osób zakażonych - dodaje.

Jak informuje Janina Dobaj, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej, łącznie w ZOL-u przebywa 26 pacjentów i trzech pracowników. U sześciu z nich nie odnotowano patogenu. Zostali oni odizolowani. Osoby, u których stwierdzono chorobę czują się dobrze.

- Po południu przyszły wyniki kolejnych osób z personelu. Wynik ujemny mają dwie panie salowe, cztery pielęgniarki i dwie rehabilitantki - dodaje.

Zgodnie z zaleceniami pobrano także wymazy od osób przebywających na pozostałych oddziałach szpitala. Wyniki będą znane w ciągu najbliższych dni.

Reklama