Koronawirus w koneckim szpitalu

Data publikacji: 06.10.2020 10:12
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Końskie. Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich

Końskie. Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Zakażenie COVID-19 wykryto u 4 pacjentów oddziału rehabilitacji koneckiego szpitala. Oddział nie będzie przyjmował nowych pacjentów do końca tygodnia. Wojciech Przybylski, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Św. Łukasza w Końskich informuje, że przede wszystkim personel musi przekazać zakażonych pacjentów do dalszego leczenia.

Jak dodaje dyrektor, pozostałe oddziały w szpitalu funkcjonują normalnie. W Końskich nie ma oddziału zakaźnego, ale z uwagi na brak miejsc w szpitalach zakaźnych w lecznicy, czwórka zakażonych pozostanie w Końskich. Cztery kolejne osoby czekają na wyniki testów.

- Główny problem jaki mamy w walce z koronawirusem, to brak miejsc dla pacjentów dodatnich, czyli tych, którzy muszą być leczeni. Drugim problemem są pacjenci, którzy do nas trafiają jako bezobjawowi i mogliby być leczeni w domu, ale rodziny nie chcą ich przyjąć. To jest duży problem społeczny - dodaje.

Zwiększono liczbę miejsc w oddziale zakaźnym w Kielcach oraz w Czerwonej Górze. W Kielcach przygotowane jest izolatorium, w którym będą mogli przebywać pacjenci „dodatni” w sytuacji, gdy nie mogą przebywać w domu z rodziną.

Reklama