Koronawirus w Opatowie. Zakażenia w szpitalu i pogotowiu

Data publikacji: 14.08.2020 17:50 / Data aktualizacji: 14.08.2020 18:36
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital w Opatowie

Szpital w Opatowie
Opatów. 05.03.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Koronawirus w opatowskim szpitalu św. Leona. U jednego z pacjentów oddziału wewnętrznego potwierdzono pozytywny wynik na COVID-19. Osoba ta trafiła już na oddział zakaźny do Starachowic.

Jak informuje Grzegorz Szymkiewicz, ordynator oddziału wewnętrznego w opatowskiej lecznicy, sytuacja w szpitalu jest opanowana, pozostałe oddziały pracują normalnie.

- Zostały wstrzymane przyjęcia na oddział wewnętrzny w Opatowie do czasu wyjaśnienia i wykonania testów u pozostałych pacjentów i personelu - mówi Grzegorz Szymkiewicz.

Koronawirusa wykryto także u jednego z pracowników opatowskiego pogotowia, który do niedawna przebywał w sanatorium.

Jak informuje Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, na kwarantannie jest 10 pracowników. Część wymazów już została pobrana, w sobotę próbki odebrane zostaną od trzech osób.

- Na ten moment wszystkie karetki pracują, ale mam nadzieję, że pracownicy są zdrowi, wrócą w sobotę do pracy i będzie można zabezpieczyć pracę tak jak należy - mówi Marta Solnica.

Pracownik pogotowia miał się czuć trochę gorzej niż zwykle, jednak nie były to ciężkie objawy, sugerujące o zakażeniu koronawirusem.

Reklama