Koronawirus w szkołach. Gdzie nauka odbywa się hybrydowo?

Data publikacji: 11.10.2021 14:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dynamicznie zmienia się liczba szkół w naszym województwie, które pracują hybrydowo z powodu zakażenia koronawirusem uczniów lub nauczycieli. W ubiegłym tygodniu było takich placówek 13, w poniedziałek (11 października) rano 9, natomiast wieczorem już 14 placówek musiało część uczniów wysłać na kwarantannę.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty ma nadzieję, że wkrótce liczba takich placówek się zmniejszy, bowiem w części szkół uczniowie kończą dziś naukę zdalną. Tak jest w przypadku podstawówki w Głazowie, w gminie Obrazów.

- Szkoła Podstawowa w Chmielniku, tam mamy jedną grupę do 11 października na kwarantannie, a drugą do 15. W Szkole Podstawowej w Łopusznie trzy klasy są na kwarantannie. Część dzieci wraca 15 października, reszta 17. W Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu część uczniów ma kwarantannę do 14 października - wymienia Kazimierz Mądzik.

Częściowo zdalnie pracują też szkoły między innymi w Oleśnicy, Łążku oraz Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 31 w Kielcach.

Reklama