Koronawirus we włoszczowskim szpitalu. Wstrzymane przyjęcia na oddział wewnętrzny

Data publikacji: 30.09.2020 20:59
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Szpital Powiatowy we Włoszczowie

Na zdjęciu: Szpital Powiatowy we Włoszczowie
05.10.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Powodem są potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Testy wykazały obecność patogenu u czworga pacjentów i trzech pracowników - poinformował Rafał Krupa, dyrektor szpitala.

Jeden pacjent, bez objawów został wypisany do domu, gdzie przejdzie izolację, natomiast dla pozostałych poszukiwane są miejsca na oddziałach zakaźnych oraz w szpitalach jednoimiennych. Na razie bezskutecznie - dodał. Rafał Krupa wyjaśnił, że pracownicy, u których wykryto zakażenie nie mają objawów. Na oddziale pozostał lekarz, który wraz z personelem, pełniącym dyżur 24-godzinny zabezpieczają przebywających tam pacjentów.

Dyrektor włoszczowskiej lecznicy zaznaczył, że wprowadzono szczególne procedury bezpieczeństwa, oddział jest strefą buforową.

- Izolacja oddziału, podwyższone standardy bezpieczeństwa w kontaktach z pacjentami, specjalna odzież ochronna, do takich wymogów musi stosować się personel medyczny - powiedział.

Rafał Krupa zaznaczył, że drugi oddział wewnętrzny funkcjonuje bez problemów. Osoby z personelu, u których potwierdzono obecność koronawirusa, ale nie mające objawów są w kwarantannie.

Reklama