„Koroneczki” rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

Data publikacji: 20.07.2021 12:33
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
20.07.2021 Kielce. Trening piłkarek ręcznych Suzuki Korony Handball Kielce

20.07.2021 Kielce. Trening piłkarek ręcznych Suzuki Korony Handball Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Siedemnaście piłkarek ręcznych uczestniczyło w pierwszych po wakacyjnej przerwie, zajęciach Suzuki Korony Handball Kielce. Przygotowania beniaminka PGNiG Superligi do nowego sezonu, rozpoczęły się od „beep testu”, na bazie którego można wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo-oddechową.

- Jest to test wahadłowy, w którym zawodniczki muszą przebiec jak najwięcej dwudziestometrowych odcinków. Sprawdzamy w ten sposób na jakim są pułapie wytrenowania. Na podstawie wyników, przygotowujemy indywidulany plan przygotowań biegowych. Do przyjęcia jest osiągnięcie jedenastego poziomu. Widać, że będziemy musieli ciężko pracować, żeby do tego dojść - stwierdził trener „Koroneczek” Paweł Tetelewski.

Zwyciężczynią wewnętrznej rywalizacji w „beep teście” została Magdalena Kędzior, która osiągnęła jedenasty poziom.

- W wakacje odpoczywałam, ale wiadomo, że trzeba było zadbać także trochę o formę. Czeka nas trudny sezon. Różnica między pierwszą ligą, a ekstraklasą jest duża. Trzeba się bardziej wykazać, a treningi z pewnością będą cięższe i trzeba było się do tego przygotować - powiedziała z uśmiechem 27-letnia skrzydłowa.   

W zajęciach z różnych względów nie wzięły udziału Honorata Gruszczyńska, Paulina Piwowarczyk, Sandra Zimnicka, Magdalena Skowrońska, Małgorzata Hibner, Katarzyna Grabarczyk, Michalina Pastuszka i Julia Jasińska.

Kielecki klub pozyskał przed startem rozgrywek siedem szczypiornistek. W elicie w zeszłym sezonie występowały Magda Więckowska, która wróciła z wypożyczenia do Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Patrycja Chojnacka w Ruchu Chorzów i Alicja Pękala w Starcie Elbląg. Po urlopach macierzyńskich do sportu wróciły Honorata Gruszczyńska i Paulina Kasprzyk. Jeszcze dłuższy rozbrat z piłką ręczną miała Katarzyna Grabarczyk. Drużynę Pawła Tetelewskiego zasiliła również młodzieżowa reprezentantka Polski Julia Jasińska.

W trakcie przygotowań do, pierwszego po dwóch latach, sezonu PGNiG Superligi, „Koroneczki” wezmą udział w czterech turniejach towarzyskich. Rozgrywane one będą w Łaziskach Górnych, czeskim Hodoninie, Kielcach i słowackim mieście Šaľa. Pierwszy odbędzie się w drugi weekend sierpnia i zagrają w nim także Perła Lublin, Piotrcovia Piotrków Trybunalski i Ruch Chorzów.

 

Reklama