Koziołek Matołek zaprasza do Pacanowa na warsztaty literackie

Data publikacji: 09.08.2020 12:55
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Kultura
09.08.2020. Pacanów. ECB. Literackie Spotkania z Koziołkiem Matołkiem

09.08.2020. Pacanów. ECB. Literackie Spotkania z Koziołkiem Matołkiem
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

„Literackie Spotkania z Koziołkiem Matołkiem” organizuje Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Aleksandra Stachniak, pełniąca obowiązki dyrektora placówki informuje, że mimo pandemii, ale zachowaniem wszelkich środków ostrożności zdecydowano się na organizację wydarzenia promującego czytelnictwo wśród najmłodszych.

- Program obfituje w wiele ciekawych i różnorodnych warsztatów ze znanymi twórcami z kręgu literatury młodzieżowej i dziecięcej. Dzieci mogą stworzyć własną bajkę. No i oczywiście spotkać się z Koziołkiem Matołkiem - zaznacza.

Odwiedzający Centrum Bajki goście biorą również udział m.in. w warsztatach kaligraficznych, papierniczych i kreatywno-edukacyjnych.

- To miejsce wyjątkowe, gdzie tak naprawdę łączymy zabawę z edukacją i na pierwszym miejscu jest literatura. Myślę, że każdy, kto do nas przyjedzie przede wszystkim przekona się, że Koziołek Matołek i Pacanów istnieje naprawdę - dodaje.  

Europejskie Centrum Bajki zaprasza w sierpniowe weekendy od godziny 12.00. Wszystkie odbywające się wydarzenia w ramach „Literackich Spotkań z Koziołkiem Matołkiem” są bezpłatne.

Reklama