Kożuchowski: pierwsza część sezonu na plus

Data publikacji: 02.09.2020 09:03
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Grzegorz Kożuchowski

Grzegorz Kożuchowski
Fot. mosir.kielce.pl

– Za nami udana pierwsza część sezonu. Można mówić o pewnym niedosycie, ale występy kilku osób oceniłbym na plus – podsumował dotychczasowe starty swoich podopiecznych, trener TS Akwedukt Kielce Grzegorz Kożuchowski. Pięć medali mistrzostw Polski zdobyli Henryk, Renata i Jan Brzóskowie.

Henryk Brzóska wywalczył złote medale w triathlonie na dystansie sprinterskim i olimpijskim. Renata Brzóska zdobyła na tych imprezach odpowiednio brązowy i złoty medal. Obydwoje startują w kategoriach masters.

Jan Brzóska sięgnął po brązowy medal na mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim w kategorii młodzików. Zajął także 8. miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Białymstoku.

– Na plus oceniam z pewnością występy Janka. Popełnia jeszcze błędy, ale widać u niego duży progres. Wiktoria Kos zajęła 6. miejsce w młodziczkach na mistrzostwach Polski, ale dwa tygodnie później, w zasadzie w takiej samej krajowej obsadzie, ale z udziałem zawodniczek zagranicznych, wywalczyła 4. pozycję przegrywając jedynie z Węgierkami. To dziewczyna, która ma przed sobą przyszłość i potencjał, żeby w drugiej części sezonu zrobić dobry wynik. Będzie do tego okazja w mistrzostwach Polski w duathlonie i aquathlonie – podsumował Grzegorz Kożuchowski.

Kolejne starty zawodniczek i zawodników TS Akwedukt Kielce zaplanowane są na koniec września.     

Reklama