Kraków. Paczkomat do odbioru dokumentów ułatwi obsługę w urzędzie

Data publikacji: 29.06.2020 17:05
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. InPost

Paczkomat Urząd 24, czyli urządzenie, które pozwoli mieszkańcom załatwić sprawy bez wchodzenia do budynku i konieczności kontaktowania się z urzędnikami, stanął w Krakowie. Za jego pośrednictwem odebrać można wiele dokumentów, m.in. dowód rejestracyjny.

Dzięki Paczkomatowi Urząd 24, który dostępny jest przy wydziale ewidencji pojazdów i kierowców urzędu miasta przy al. Powstania Warszawskiego, mieszkańcy będą mogli odebrać wiele dokumentów. 

Wśród nich są m.in. wtórniki dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablice rejestracyjne, prawa jazdy i pozwolenia na kierowanie tramwajem. W ten sposób będzie można również wymienić dowód rejestracyjny, jeśli zajdzie taka konieczność, otrzymać profil kandydata na kierowcę czy wpis kwalifikacji zawodowej.

Podczas poniedziałkowej prezentacji urządzenia podkreślano, że korzystanie z niego w znaczący sposób przyczyni się do ograniczenia kolejek w urzędzie, a także ograniczenia bezpośredniego kontaktu mieszkańców z urzędnikami, co w czasie pandemii jest szczególnie istotne.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił uwagę, że w trakcie przymusowej izolacji część z nas przestawiła się na zakupy za pośrednictwem internetu – taki trend można wykorzystać zatem także w innych obszarach.

- Pomyśleliśmy o połączeniu tych dwóch rzeczy – żeby ludzie nie tylko mogli odbierać w paczkomatach to, co kupią w sklepach, ale także dokumenty, które są wytwarzane w urzędzie. Zamiast stać w kolejkach, mogą nawet w środku nocy przyjść i odebrać sobie to, co zostało dla nich przygotowane - wyjaśnił prezydent.

Przypomniał, że nowy paczkomat to już trzecie takie urządzenie dostępne w Krakowie. Pozostałe są przy dwóch innych wydziałach ewidencji - na osiedlu Zgody w Nowej Hucie i przy ul. Wielickiej; wszystkie przekazał InPost.

Wiceprezes zarządu Integer.pl Marcin Pulchny wyjaśnił, że dokumenty za pośrednictwem urządzenia będzie można odebrać o każdej porze dnia i nocy, dowolnego dnia. "To jest rozwiązanie nie tylko na czas pandemii. To realizacja wizji miasta przyjaznego mieszkańcom" – ocenił.

Szczegółowe informacje o działaniu urządzenia i o możliwości załatwiania spraw w wydziale ewidencji znaleźć można na stronie internetowej bip.krakow.pl, a także uzyskać pod numerem: 12-616-91-09, od godz. 7.40 do 15.30.

adv adv
Wiadomości
Reklama