Krótka droga, duże ułatwienie. Gmina Bieliny planuje nową inwestycję

Data publikacji: 26.09.2020 18:19
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sławomir Kopacz - wójt gminy Bieliny

Sławomir Kopacz - wójt gminy Bieliny
Bieliny . 04.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ma niecałe pół kilometra, ale ułatwi życie mieszkańcom. W gminie Bieliny zostanie wybudowana droga łącząca dwie miejscowości: Makoszyn i Lechów.

Wójt Bielin, Sławomir Kopacz wyjaśnia, że jest to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

- Łączy duże odcinki dróg gminnych, a przede wszystkim dwie miejscowości - Makoszyn i Lechów. Pozwoli, by mieszkańcy mogli się przemieszczać między tymi miejscowościami, bez konieczności wjeżdżania na drogę krajową numer 74, więc zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo. To jest taki ciąg, który prowadzi do szkoły w Lechowie. Jest to przykład inwestycji, która nie jest pokaźna, ale jest niezwykle ważna ze strony funkcjonowania takich lokalnych społeczności - zaznacza.

W zakresie inwestycji powstanie odcinek drogi gminnej wraz ze zjazdami, obustronnymi poboczami, odwodnieniem i oznakowaniem. Całkowity koszt zadania to nieco ponad 433 tys. zł i zostanie pokryty ze środków Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Przygotowania do przeprowadzenia inwestycji trwały kilka lat, ponieważ uregulowania wymagała kwestia własności gruntów. Obecnie rozstrzygnięto przetarg, a lada dzień zostanie podpisana umowa. Wykonawca będzie mógł rozpocząć prace jeszcze w październiku.

Reklama