Krzysztof Lipiec: dziękujemy strażakom za ich poświęcenie

Data publikacji: 04.05.2021 08:35 / Data aktualizacji: 04.05.2021 08:57
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.05.2021 Kielce. Katedra. Msza w intencji strażaków. Na zdjęciu (w środku:) poseł Krzysztof Lipiec

04.05.2021 Kielce. Katedra. Msza w intencji strażaków. Na zdjęciu (w środku:) poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś rano w kieleckiej katedrze odprawiona została msza w intencji strażaków. Dziś w dniu świętego Floriana obchodzą oni swoje święto.

Jak powiedział poseł Krzysztof Lipiec, szef regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Dzień Strażaka to bardzo ważna uroczystość.

- To jest święto, w którym oddajemy hołd ludziom narażającym swoje zdrowie i życie dla naszego bezpieczeństwa. To strażak idzie tam skąd ludzie uciekają. Jesteśmy im winni cześć i pamięć, zwłaszcza tym, którzy oddali swoje życie na służbie dla naszej Ojczyzny - mówił.

- Dzisiaj Rzeczpospolita zabiega o to, by strażacy mieli swój odpowiedni status zawodowy i materialny - dodaje.

Poseł podkreślił także wielką pracę i zaangażowanie drużyn OSP.

- Strażacy ochotnicy to dzielni ludzie, którzy również przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa w kraju. Bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzenia. Ogień, powódź czy też wypadek drogowy, tam są strażacy ochotnicy jako pierwsi - podkreśla.

Parlamentarzysta dodał, że 21 jednostek OSP w regionie otrzyma wozy bojowe. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu inwestycji z pieniędzy rządowych i samorządowych.

Jak zaznaczył st. bryg. Krzysztof Ciosek, świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, najważniejszą częścią służby strażaka jest jego powołanie.

- Ludzie, którzy trafiają do służby pożarnictwem pasjonowali od dzieciństwa. Rozwijali swoją pasję w młodzieżowych drużynach pożarniczych i jednostkach ochotniczej straży pożarnej. Taka droga powoduje że ratownicy sprawdzają w najtrudniejszych warunkach gdy trzeba ratować życie i zdrowie ludzi oraz ich dobytek - podkreśla.

- To na PSP, OSP, oparty jest jeden z ważnych filarów bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. To ta służba zapewnia obywatelom naszego kraju, ale również i poza granicami Polski realizację zadań z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej na najwyższym poziomie - dodał.

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje strażaków.

Reklama