Krzysztof Lipiec: kampus GUM to szansa na rozwój gospodarczy i naukowy

Data publikacji: 31.12.2020 08:30
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Nie mam żadnych obaw i czekam na swoją kolejkę do szczepienia - deklaruje lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec.

- Obecnie z profilaktyki korzystają pracownicy szpitali i placówek służby zdrowia. 15 stycznia rozpoczną się zapisy i wówczas skorzystam z okazji i będą czekał na swoją kolejkę - mówi parlamentarzysta.

- Nie mam obaw, szczepionka to jedyny skuteczny środek, aby zatrzymać transmisje koronawirusa i wygrać z pandemią.

Parlamentarzysta jest zdziwiony, że tak wiele osób ma dylemat czy się szczepić.

- Pewnie są osoby, które mają przeciwskazania, ale to wąska grupa. Liczę, że postawa autorytetów wpłynie na to, że ta forma profilaktyki będzie masowa. Musimy się zaszczepić nie tylko dla siebie, ale w poczuciu odpowiedzialności za innych - dodaje.

Komentując podpisywaną dziś umowę na budowę laboratoriów GUM, które powstaną w Kielcach - poseł stwierdził, że to bardzo ważny dzień dla regionu świętokrzyskiego przedsiębiorców i nauki.

- Nowy kampus to szansa na rozwój gospodarczy i naukowy. Inwestycja była od dawna oczekiwana i dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się ją doprowadzić do momentu podpisana umowy z wykonawcą. Dziękuję wszystkich którzy przyczynili się do tego.

Oceniając mijający rok Krzysztof Lipiec powiedział, że najważniejszym wydarzeniem obok walki z epidemią były wybory prezydenckie, które wygrał Andrzej Duda.

- To sukces Polaków, bo większość postawiła na doświadczonego polityka. Mam nadzieję, że ta prezydentura przyniesie dużo sukcesów na arenie międzynarodowej i w kraju, ponieważ dotychczasowa współpraca z rządem i parlamentem przyniosła wiele sukcesów.

Reklama