Krzysztof Lipiec: mamy wielkie szczęście, mogąc adorować naszą narodową flagę

Data publikacji: 02.05.2021 15:16
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.05.2021. Sandomierz. Działacze Prawa i Sprawiedliwości rozdali flagi. Na zdjęciu (po lewej): Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

02.05.2021. Sandomierz. Działacze Prawa i Sprawiedliwości rozdali flagi. Na zdjęciu (po lewej): Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Lipiec i Marek Kwitek rozdawali dzisiaj na sandomierskiej starówce biało-czerwone chorągiewki oraz książeczki z wierszykami patriotycznymi. Parlamentarzystom towarzyszyli radni powiatu i miasta z klubu PiS.

Pani Katarzyna, której wnuki zostały obdarowane przez parlamentarzystów powiedziała, że symbole narodowe są najważniejsze dla Polaków, bo to są nasze korzenie. Podkreśliła, że trzeba przekazywać dzieciom i wnukom szacunek do symboli narodowych, bo tylko wtedy cieszyć się będziemy niepodległą ojczyzną.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że mamy wielkie szczęście, mogąc adorować naszą narodową flagę. Wcześniejsze pokolenia miały o wiele trudniejsze zadanie.

- Nasi przodkowie z biało-czerwoną flagą musieli walczyć na różnych frontach o wolność i niepodległość. Musieli strzec swoich sztandarów, robili tak rycerze, powstańcy i żołnierze Wojska Polskiego. Współczesne pokolenia nie muszą ponosić takich ofiar, oddajemy hołd naszej fladze i manifestujemy to, że jesteśmy państwem dumnym, bo mamy swoje barwy narodowe oraz godło - stwierdził poseł Krzysztof Lipiec.

Poseł Marek Kwitek podkreślił, że flaga jest symbolem suwerenności i niepodległości. Ona łączy nie tylko Polaków mieszkających w kraju, ale również tych, którzy są za granicą. To duża, bo licząca ponad 20 mln ludzi grupa.

- Tworzymy wspólnotę narodową, która jest częściowo rozproszona, co też wynika z naszej dumnej, ale często i dramatycznej historii - dodał poseł.

Około godziny 20.00, sandomierski Ratusz zostanie podświetlony w barwy narodowe.

Reklama