Krzysztof Lipiec: musimy zaopiekować się chorymi oraz otoczyć opieką lekarzy i pielęgniarki

Data publikacji: 16.10.2020 09:11
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec

Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd mają na celu przede wszystkim ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak powiedział poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, kolejne strefy czerwone i wynikające z nich obostrzenia mają jeden cel - ograniczyć transmisje patogenu.

Musimy podejmować trudne decyzje by ograniczyć wzrastającą liczbę zachorowań. Statystyki pokazują, że chorych jest coraz więcej i tak jak wiosną musimy skutecznie stawić czoło pandemii.
Podstawowe zasady obrony przed wirusem są takie same: noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i utrzymywanie dystansu społecznego.

Jak zauważył poseł stoimy jako państwo przed wielkim wyzwaniem. Po pierwsze musimy zapewnić opiekę lekarską chorym. Trzeba także otoczyć lekarzy i pielęgniarki możliwe jak najlepszą ochroną. To kluczowe zadanie ponieważ ta grupa jest szczególnie narażona na zakażenie, a brak personelu medycznego oznacza olbrzymie problemy szpitali.

Poseł przypomniał, że dotychczas rząd na szeroko rozumiana walkę z wirusem i jego skutkami przekazał 340 mld zł. Były to pieniądze na zakup sprzętu medycznego i ochronę miejsc pracy w ramach tarczy antykryzysowej. To dało wymierne efekty w postali uratowania około 3 mln miejsc pracy.

- Dziś przed nami kolejne wyzwanie stawić czoła wirusowi ograniczając jego transmisję, skutecznie pomagać chorym oraz tworzyć warunki do rozwoju gospodarczego - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Reklama