Krzysztof Lipiec o kongresie PiS: to będzie polityczne wydarzenie roku

Data publikacji: 02.07.2021 08:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.07.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

02.07.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jutro w Warszawie odbędzie się kongres rządzącej partii - Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur partii podkreśla, że w jego ocenie będzie to najważniejsze polityczne wydarzenie tego roku w Polsce. Dodał, że celem kongresu będzie wybranie nowych władz PiS, przede wszystkim prezesa partii.

- Pan premier Jarosław Kaczyński jako ustępujący prezes zapowiedział, że będzie się ubiegał o mandat prezesa na kolejną kadencję i mam przekonanie, że bezapelacyjnie zostanie wybrany. To jest najlepsza kandydatura, udowodnił, że jest niekwestionowanym liderem nie tylko Prawa i Sprawiedliwości, ale też obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił poseł Lipiec.

Gość Radia Kielce podkreślił, że Jarosław Kaczyński już drugi raz z rzędu doprowadził do tego, że PiS jest partią rządzącą.

- Z dużym optymizmem patrzymy też na kolejne wybory parlamentarne w 2023 roku. Czynimy wszystko, by potwierdzić nasze niekwestionowane przywództwo na scenie politycznej. Mamy bardzo dobry program, z którym będziemy szli do tych wyborów. Już zabiegamy, aby nasi wyborcy po raz trzeci wskazali na Prawo i Sprawiedliwość - dodał poseł.

Podczas sobotniego kongresu wybrana zostanie też m.in. rada polityczna, komisja rewizyjna i sąd koleżeński. Z kolei na wiceprezesa partii w niedzielę, w trakcie rady politycznej zgłoszona zostanie kandydatura premiera Mateusza Morawieckiego. W planach są też zmiany w statucie PiS.

- Nastąpi przemodelowanie partii, przechodzimy ze struktur partyjnych opartych na okręgach wyborczych do sejmu na oparte o okręgi wyborcze do senatu - mówił parlamentarzysta.

Zapytany o powrót do polskiej polityki Donalda Tuska, poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że w jego ocenie nie jest to polityk wiarygodny, a przejęcie przez niego sterów w Platformie Obywatelskiej byłoby korzystne dla Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał niekorzystne dla Polaków działania w czasach rządów Platformy, jak podniesienie wieku emerytalnego, kwestię OFE, czy brak zainteresowania sprawami zwykłych ludzi.

Poseł odniósł się też do sytuacji sejmiku województwa świętokrzyskiego. Po ostatniej sesji absolutoryjnej z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wykluczono czterech radnych, którzy nie wsparli zarządu województwa w głosowaniu.

- Na razie jest to decyzja klubu, który nie jest organem politycznym PiS. Na pewno ta sprawa będzie też stawiana przed statutowymi gremiami Prawa i Sprawiedliwości. Poniedziałkowe pokazanie przez część radnych, że nie mamy większości w sejmiku, to sytuacja, która urąga powadze partii rządzącej w województwie świętokrzyskim. Może zabrakło dialogu między radnymi, a zarządem województwa - zastanawia się poseł Krzysztof Lipiec.

Tagi do tego wpisu
Reklama