Krzysztof Lipiec o przyszłości rozmów koalicyjnych

Data publikacji: 18.09.2020 10:40
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Wszystkim partnerom, którzy stanowili zaplecze w polskim Sejmie dla rządu, powinno zależeć, aby ten kurs, który został obrany w 2019 roku, podczas wyborów do parlamentu, mógł być kontynuowany - powiedział na antenie Radia Kielce lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

Poseł Krzysztof Lipiec pytany o przyszłość rozmów koalicyjnych w ramach Zjednoczonej Prawicy pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską a Porozumieniem stwierdził, że jest spokojny w tej kwestii i myśli pozytywnie.

- Powinno im zależeć na tym, aby Polska ten kurs utrzymała, bo to jest rzecz niesłychanie ważna. Żaden z rządów nie dawał do tej pory takiej gwarancji tego, że można poprowadzić polskie przemiany w dobrym kierunku, szczególnie teraz, w tym czasie, kiedy mierzymy się z kryzysem epidemiologicznym, gospodarczym. Złą rzeczą dla Polski byłoby, gdybyśmy z tej ścieżki musieli zejść na skutek nieporozumienia w obozie rządzącym - zaznaczył poseł Lipiec.

Jak dodał, to jest nadrzędna wartość nad wszystkim. Poseł ma nadzieję, że już wkrótce uda się usiąść do rozmów koalicyjnych.

Reklama