Krzysztof Lipiec: opozycja powinna być bardziej powściągliwa [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 17.06.2021 08:22 / Data aktualizacji: 17.06.2021 08:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Dionizy Krawczyński / Radio Kielce

Po wczorajszym, niejawnym posiedzeniu Sejmu pojawiło się wiele informacji, które dezinformują polskie społeczeństwo - mówił poseł Krzysztof Lipiec na antenie Radia Kielce.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości dodał, że wpisuje się to w serię ataków cybernetycznych na nasz kraj. 

 - Uważam, że politycy powinni raczej zachowywać się bardziej powściągliwie, nie ulegać temu wszystkiemu, o co atakującym chodziło. Pojawiające się od wczoraj informacje nie są do końca prawdziwe. Jeśli politycy im ulegają, to wpisują się w cel, na jakim zależy tym, którzy dokonują cybernetycznych ataków na Polskę. Mam przekonanie, że to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie polityków - dodał. 

Poseł podkreślił, że nie może mówić o tym, co wczoraj zostało przedstawione podczas tajnego posiedzenia, ale zaznaczył, że jest to sprawa poważna, co pokazują też przykłady innych krajów.  

- Mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem. Źródła tego ataku są znane polskim służbom. Premier uznał, że polscy posłowie powinni o tym wiedzieć - mówił.  

W odniesieniu do propozycji lidera PO Borysa Budki, który domagał się by posiedzenie odbywało się z udziałem mediów, poseł Lipiec powiedział, że poseł nie miał na tyle wiedzy, by móc ocenić, jaki charakter ma materiał, który rząd chce przedstawić. 

Tego typu wypowiedzi są przedwczesne, uderzają w autorytet państwa polskiego. Nad wczorajszym posiedzeniem sejmu powinna być zachowana powaga. Inaczej służy to atakującym, którzy osiągają swoje cele, a celem ataków jest wprowadzenie w Polsce destabilizacji, niepokoju, upowszechnianie nieprawdziwych informacji. To odbywa się tak, że część przekazywanych informacji jest prawdziwa, po to, by uwiarygodnić dodane tam informacje nieprawdziwe - wyjaśniał poseł Lipiec.  

Gość Radia Kielce zaznaczył, że w najbliższym czasie można się spodziewać, że na temat polskich polityków ze wszystkich opcji będą rozpowszechniane różne informacje.

- Wspólny nasz interes jest w tym, aby temu skutecznie przeciwdziałać - zaznaczył.  

Poseł podkreślił jednak, że w jego ocenie Polska jest w stanie zabezpieczyć się przed atakami cyberprzestępców.

- Nasz kraj dysponuje służbami, odpowiednią wiedzą i techniką, aby skutecznie przeciwstawić się atakowi. Wiem, że ABW już od jakiegoś czasu ostrzegała niektórych posłów, że na ich skrzynki pocztowe nastąpiło włamanie hakerskie i że ta skrzynka nie jest bezpieczna. Obecnie mamy zapewnienie, że oficjalne skrzynki parlamentarzystów są bezpieczne - dodał. 

Poseł odniósł się też do zaplanowanych na dziś polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni Turów. Wyraził nadzieję, że polska delegacja wróci z dobrymi wiadomościami dla mieszkańców Turowa, pracowników kopalni i całej Polski. 

Reklama