Krzysztof Lipiec: partia musi dostosować się do nowej rzeczywistości

Data publikacji: 10.08.2020 09:54
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Zmiany są konieczne, ponieważ partia musi dostosować się do nowej rzeczywistości w polityce - tak o zapowiadanej rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego mówił na naszej antenie poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- Jedni patrzą na nasze działania z wielką nadzieją i taka jest zdecydowana większość, a inni czekają tylko, aby Prawu i Sprawiedliwości potknęła się noga, ale ja wierzę, że PiS przy współpracy prezydenta RP stanie na wysokości zadania - mówił poseł.

Jak podkreślił, nadchodzą trudne czasy, dlatego rekonstrukcja rządu i zmiany w strukturach regionalnych partii są nieuniknione.

- To nie może być skostniała struktura, a tkwienie w takiej rzeczywistości, w jakiej jesteśmy może powodować różne perturbacje, jeśli chodzi o sprawne zarządzanie państwem, dlatego też PiS dostosuje się do obecnej sytuacji. Potrzebne są nowe rozwiązania - zaznaczył gość Radia Kielce.

Parlamentarzysta ma nadzieję, że ugrupowanie porządkując swoje sprawy wewnętrzne wyjdzie wzmocnione.

- W listopadzie wybór prezesa partii i zmiany w strukturach regionalnych naszego ugrupowania. Po kongresie PiS będzie bardziej mobilny i silny, aby realizować cele ugrupowania - dodał Krzysztof Lipiec.

Reklama