Krzysztof Lipiec: Platforma Obywatelska niech lepiej zadba o swoje wewnętrzne sprawy

Data publikacji: 05.02.2021 08:30 / Data aktualizacji: 05.02.2021 09:24
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości

Na zdjęciu: poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Niech PO lepiej zajmie się swoimi sprawami, niech przedstawi dobry pomysł dla Polski i województwa świętokrzyskiego - w ten sposób szef świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec odpowiedział na krytykę opozycji dotyczącą wysokości unijnego wsparcia dla regionu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027.

Jak podkreślił gość Radia Kielce, premier Mateusz Morawiecki wynegocjował dla Polski na szczycie w lipcu 750 mld zł. – To duże środki, które wspomogą nasz kraj w wychodzeniu z koronakryzysu - powiedział.

- Pieniądze w ramach RPO będą jeszcze większe. Niech Platforma Obywatelska lepiej zadba o swoje wewnętrzne sprawy, niech się uporządkuje, ustatkuje, niech przedstawi wreszcie dobry pomysł na Polskę, dobry pomysł dla województwa świętokrzyskiego. Jak do tej pory jeszcze nic dobrego nie uczyniła, tylko krytykuje. Czekamy, aby PO zaczęła współdziałać z siłami rządzącymi w naszym województwie. Jesteśmy na taką współpracę bardzo otwarci. Jeszcze nigdy tak się nie stało, żeby z samej krytyki coś dobrego powstało - zaznaczył parlamentarzysta PiS.

Jak już informowaliśmy, 891 euro z unijnego budżetu przypadnie na każdego mieszkańca województwa świętokrzyskiego w perspektywie 2021-2027. To najwyższy wynik w Polsce. Łącznie na Regionalny Program Operacyjny do Świętokrzyskiego trafi co najmniej 1,1 mld euro.

Pieniądze zostaną przekazane m.in. na nowe programy wspierające zdrowie psychiczne dzieci, dorosłych i seniorów oraz aktywizację osób niepracujących, szczególnie młodych.

Reklama