Krzysztof Lipiec: premier rozwiał wszystkie niedopowiedzenia o tegorocznym MSPO

Data publikacji: 10.07.2020 10:58
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek

Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- To bardzo ważna, bardzo dobra deklaracja, która padła w zakładach Mesko - mówił na naszej antenie lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec.

Jak już informowaliśmy, Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Takie zapewnienie przekazał wczoraj w Skarżysku-Kamiennej premier Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił poseł Lipiec, jeśli prezes Targów Kielce ogłosi decyzję o tym, że MSPO będzie funkcjonować w tym roku, to PGZ weźmie w nim udział, co jest bardzo dobrą wiadomością nie tylko dla Kielc i województwa świętokrzyskiego, dla tych wszystkich podmiotów gospodarczych, całej branży przemysłu obronnego, ale i dla armii poszczególnych państw, które biorą udział w tej imprezie wystawienniczej.

Zdaniem posła Lipca, to bardzo ważna informacja również dlatego, bo znikły wszelkie dotychczasowe spekulacje mówiące o tym, że PGZ zrezygnowała z udziału w targach kieleckich.

- Pan premier wczoraj w Skarżysku te wszystkie niedopowiedzenia rozwiał i za to mu bardzo dziękujemy - powiedział. 

Jak zaznaczył, województwo świętokrzyskie w osobie premiera Mateusza Morawieckiego zawsze miało swojego przyjaciela.

- Od samego początku wiedziałem, że sprawa Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest dla niego kluczowa - podkreślił.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce również wyraził swoje zadowolenie z zapewnienia premiera.

- Mamy jeszcze dwa miesiące przygotowań. To bardzo dużo czasu, aby całą imprezę zorganizować jak najlepiej. Organizacja targów z udziałem PGZ to także bardzo dobra informacja dla Polskich Sił Zbrojnych – mówił.

Reklama