Krzysztof Lipiec: rozdzielane przez nas pieniądze nie mają koloru politycznego [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 23.04.2021 07:38
Autor: Marlena Płaska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.04.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

22.04.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wielomilionowe dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych i Funduszu Inwestycji Lokalnych dla województwa świętokrzyskiego służą rozwojowi regionu - mówił na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał, że w ramach pierwszego z nich do samorządów w regionie trafi 145 mln zł, a z drugiego aż 485 mln zł.

- To przede wszystkim pieniądze inwestycyjne, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego firm, które funkcjonują w województwie świętokrzyskim, bo to te firmy najczęściej wygrywają przetargi. Pieniądze trafiając do przedsiębiorców napędzają koniunkturę państwa - podkreśla.

Poseł zauważył, że podział pieniędzy na inwestycje drogowe po raz kolejny pokazał, że krytyka opozycji mówiącej, że środki trafiają wyłącznie do samorządów związanych z Prawem i Sprawiedliwością była bezzasadna.

- Niektórzy działacze samorządowi ubzdurali sobie dziwną teorię, przecież większość tych samorządów, które otrzymały pieniądze nie miały nic wspólnego z PiS. Teraz Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych także pokazuje, że większość samorządów, które otrzymały dotacje, to samorządy nie zarządzane przez PiS. To raczej kiedyś mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami, że szczególnie za czasów rządów PSL w samorządzie regionalnym wspierano przede wszystkim swoich. Rozdzielane przez nas pieniądze nie mają koloru politycznego, dotacje otrzymują te samorządy które spełniają warunki realizowanych programów - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

Poseł przypomniał, że w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych biedniejsze samorządy otrzymują wyższe dotacje, które pokrywają nawet 80 proc. kosztów prac. Dodał, że szansę na realizację mają także kolejne inwestycje drogowe, które na razie znalazły się na liście rezerwowej.

Reklama