Krzysztof Lipiec: w najbliższą niedzielę powinniśmy pójść do urn

Data publikacji: 26.06.2020 08:31
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

26.06.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Losy kraju zależą od decyzji Polaków, dlatego w najbliższą niedzielę powinniśmy pójść do urn - powiedział poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Oceniając wydarzenia kampanii prezydenckiej, parlamentarzysta stwierdził na naszej antenie, że dla mieszkańców regionu ważne były wizyty urzędującej głowy państwa w Kielcach i województwie świętokrzyskim, gromadzące rzesze sympatyków. Jak dodał, Andrzej Duda swoją prezydenturą udowodnił wielkie przywiązanie do ojczyzny.

- Kiedy dokonujemy wyboru naszych przedstawicieli do najwyższych władz w państwie, a szczególnie osoby, która reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, która ma decydujący wpływ na bieg wydarzeń w kraju, to jest to wybór, przesądzający o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna będzie się rozwijała, nie możemy więc zaprzepaścić szansy - zaznaczył poseł.

Krzysztof Lipiec podkreślił, że urzędujący prezydent w ciągu pięciu lat kadencji spełnił większość obietnic wyborczych.

- Chociażby sprawa przywrócenia na właściwy poziom wieku emerytalnego, po tzw. reformie 67, dokonanej przez PO-PSL, wspieranie wielu ważnych projektów w ramach polityki społecznej rządu, program Rodzina 500 plus, zapowiadany w poprzedniej kampanii prezydenckiej, więc jestem przekonany, że Polacy wyciągną wnioski - stwierdził.

Parlamentarzysta odnosząc się do programu kandydata Koalicji Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego, zaprezentowanego dopiero na finiszu kampanii, przyznał, że jest to zlepek manifestów wyborczych innych kandydatów.

- W tym quasi-programie jest jednak duża rozbieżność z programem Andrzeja Dudy w kontekście polityki zagranicznej - podkreślił poseł. - To są dwa różne spojrzenia. Prezydent Andrzej Duda, zaświadczając o tym chociażby podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, stawia na podmiotowość państwa polskiego w tej polityce, tymczasem Rafał Trzaskowski mówi, że podmiotem jest Unia Europejska, nie Polska, nawet w partnerstwie transatlantyckim, w kontaktach pomiędzy USA, a Europą, a prezydent Duda mówi o kontaktach bilateralnych, dwustronnych. Przekonania Rafała Trzaskowskiego umniejszają rolę Polski i Polaków, jako bytu, będącego podmiotem polityki międzynarodowej - dodał gość Radia Kielce.

Krzysztof Lipiec zaapelował o pójście na wybory. Jest to nie tylko nasz konstytucyjny obowiązek, ale prawo i przywilej. Jak zaznaczył, trzeba przemyśleć wybór, by w niedzielę przy urnach wyborczych nie zmarnować swojego głosu.

Reklama