Krzysztof Lipiec: warto inwestować w młode pokolenie

Data publikacji: 03.10.2020 16:06
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2020. Wąchock. Rozgrywki II Ligi Świętokrzysko-Łódzkiej w tenisa sportowego. Na zdjęciu (po lewej) Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Robert Janus - prezes ŚZTS

03.10.2020. Wąchock. Rozgrywki II Ligi Świętokrzysko-Łódzkiej w tenisa sportowego. Na zdjęciu (po lewej) Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Robert Janus - prezes ŚZTS
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Tenisiści stołowi II Ligi Świętokrzysko-Łódzkiej rozgrywają dziś mecze w Wąchocku. Tutejsza drużyna po awansie z III Ligi jest gospodarzem rozgrywek.

Organizator zawodów i prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus podkreśla, że ta dziedzina sportu cieszy się w Wąchocku i okolicy dużą popularnością. W grupie ligowej i Uczniowskim Klubie Sportowym Meteor są zawodnicy z Wąchocka, ale także Starachowic, Mirca i Mostków.

- Mamy też sponsora strategicznego, jest nim Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach. Dziś po raz pierwszy nasi zawodnicy występują w nowych strojach oraz mają możliwość gry profesjonalnymi paletkami - dodaje.

Podczas prezentacji zawodników poseł Krzysztof Lipiec podkreślał, że w ten sposób realizowana jest starożytna zasada „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

- W tej dziedzinie warto inwestować w młode pokolenie, rozgrywki dają także możliwość przeżywania emocji sportowych, również dla kibiców. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w pierwszym meczu II ligi. Życzę im powodzenia - dodaje.

Tradycja tenisa sportowego w Wąchocku ma już kilkanaście lat. Początkowo miała być to forma aktywizacji młodzieży szkolnej, z czasem przekształciła się w ligę profesjonalną - przypomina burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. Gmina udostępniła graczom pomieszczenia w szkole, jednak rozgrywki ligowe odbywają się w Domu Kultury.

- Ze względu na zagrożenie koronawirusem nie wpuszczamy na teren szkoły nikogo z zewnątrz, ale sala w Domu Kultury jest w pełni przystosowana do prowadzenia zmagań - mówi.

Zamontowano odpowiednie oświetlenie i po rozstawieniu stołów sala widowiskowa zamienia się w sportową.

03.10.2020. Wąchock. Rozgrywki II Ligi Świętokrzysko-Łódzkiej w tenisa sportowegoFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama