Krzysztof Lipiec: wojewoda świętokrzyski doskonale sprawdził się w bardzo trudnym czasie

Data publikacji: 20.11.2020 08:18
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Świętokrzyskie ma dobrego wojewodę - w ten sposób lider regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec ocenił rok Zbigniewa Koniusza na stanowisku włodarza województwa.

- Życzę wojewodzie, aby dalej w ten sposób prowadził nasz region - podkreślił rozmówca Radia Kielce. Jak podkreślił parlamentarzysta, wojewoda świętokrzyski doskonale sprawdził się w bardzo trudnym czasie, jaki przypadł mu na zarządzanie, a chodzi o pandemię COVID-19.

- To nie był łatwy rok, bo przecież nikt w planach nie miał wcześniej do czynienia z walką z koronawirusem. I to było bardzo poważne wyzwanie i tutaj akurat szczęściem w nieszczęściu było to, że wojewoda świętokrzyski, dr Zbigniew Koniusz nie miał z tym problemu, bo jest lekarzem. Mam takie przekonanie, że w skali ogólnokrajowej zarządzanie kryzysowe w regionie jest na bardzo wysokim poziomie. To było jedno z najważniejszych przedsięwzięć i nadal tak to przecież jest, bo z koronawirusem nadal mamy w Polsce problem. Pan wojewoda stanął na wysokości zadania. Mamy wiele sukcesów za rządów Prawa i Sprawiedliwości, to m.in. poprawa infrastruktury komunikacyjnej - zaznaczył poseł Lipiec.

Parlamentarzysta bardzo dobrze ocenił również współpracę wojewody z całym samorządem województwa świętokrzyskiego.

- Cieszę się bardzo, że jest bardzo dobre współdziałanie wojewody z marszałkiem województwa świętokrzyskiego i z całym samorządem. To spowodowało, że nasz region z tych dolnych stanów rankingów ogólnopolskich, które są przeprowadzane przez wyspecjalizowane instytucje osiąga coraz wyższe miejsca i to jest też dobra dla naszego województwa informacja - mówi poseł Lipiec.

Jak dodał, w województwie świętokrzyskim ludziom żyje się coraz lepiej.

Przypomnijmy, Zbigniew Koniusz objął obowiązki wojewody świętokrzyskiego 12 listopada 2019 roku. Urodził się w 1964 roku, jest lekarzem, był kierownikiem stacji pogotowia w Pińczowie. Ma tytuł doktora nauk medycznych. 17 lat był radnym powiatu pińczowskiego. Ma żonę i czworo dzieci.

Reklama