Krzysztof Sola nowym członkiem zarządu PGZ

Data publikacji: 10.05.2021 19:58
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Krzysztof Sola, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Krzysztof Sola, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Fot. PGZ

Były wiceprezes PGE Dystrybucja, ekonomista i menadżer Krzysztof Sola został nowym członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowała w poniedziałek PGZ.

- Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała na stanowisko członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Pana Krzysztofa Solę - poinformowała Grupa w przesłanym PAP komunikacie.

Jak podała PGZ, Sola to ekonomista, menadżer, absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Kielcach oraz Politechniki Radomskiej. Ukończył również studia podyplomowe MBA na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz polsko-amerykańskie studia podyplomowe MBA University of Minnesota przy Politechnice Lubelskiej. Zdał egzamin kwalifikacyjny przy Ministrze Finansów na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Przed powołaniem do Zarządu PGZ S.A. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie. W latach 2016-2020 pracował w PGE Dystrybucja S.A. oddział Skarżysko-Kamienna, gdzie zarządzał rejonem energetycznym Radom.

W latach 2014-2016 był wiceprezesem ds. finansowym w Wodociągach Miejskich w Radomiu, a wcześniej dyrektorem ds. finansowych i prokurentem tej spółki.

W latach 2008-2012 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie, a w latach 2001-2007 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Radomiu. Ma uprawnienia inspektora kontroli skarbowej. Ponadto jest członkiem organów nadzorczych polskich osób prawnych.

To kolejna w ostatnim czasie zmiana w zarządzie PGZ; w kwietniu prezesem Grupy został były wiceminister obrony Sebastian Chwałek; zastąpił on Andrzeja Kensboka, który złożył w marcu rezygnację w związku z objęciem funkcji wiceprezesa KGHM.

Reklama