Ksiądz Przysucha: każdy z nas powinien zastanowić się nad swoją postawą [HOMILIA]

Data publikacji: 01.04.2021 20:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2021. Sandomierz. Msza Wieczerzy Pańskiej. Na zdjęciu: ks. Piotr Przysucha - prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu

01.04.2021. Sandomierz. Msza Wieczerzy Pańskiej. Na zdjęciu: ks. Piotr Przysucha - prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu
Fot. ks. Grzegorz Słodkowski

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w bazylice katedralnej w Sandomierzu biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przypomniał, że w życiu człowieka tak samo ważna jest sfera duchowa, jak i doczesna. Chleb, który zstąpił z nieba, czyli Jezus Chrystus i chleb będący wytworem ludzkich rąk są darami Bożymi.

- Kiedy uczestniczę w Eucharystii, kiedy ją sprawuję i kiedy przyjmuję Komunię świętą muszę pamiętać, że tak jak Chrystus, powinienem służyć i dzielić się tym co posiadam z innymi. Wówczas całe moje życie stanie się Eucharystią za życie świata - powiedział biskup ordynariusz.

Homilię podczas mszy Wieczerzy Pańskiej wygłosił ks. Piotr Przysucha, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, który stwierdził, że najgorszą ze wszystkich postaw w stosunku do Boga jest obojętność wobec jego miłości, którą nas obdarza.

- Każdy z nas powinien zastanowić się nad swoją postawą, czy otwieramy serce i czy w wielu sytuacjach nie grozi nam obojętność na to, że Bóg jest obecny pośród nas.

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej z powodu epidemii nie było obrzędu obmycia nóg. Odbyło się natomiast przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.

Reklama