Kto pilnuje plażowiczów nad zalewem w Sielpi?

Data publikacji: 01.07.2021 15:03
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2021. Zalew w Sielpi

01.07.2021. Zalew w Sielpi
Fot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Od czwartku (01.07.) kąpieliska w Sielpi strzec będą ratownicy wodni, rozpoczął się tam sezon letni. Plaże będą strzeżone codziennie od godziny 10.00 do 18.00, przez dwóch ratowników wodnych i ratownika medycznego.

Ratownik Mariusz Mączka, informuje, że turyści mogą kąpać się na wydzielonym obszarze o wymiarach 50 na 50 metrów. Jak mówi, szczególną uwagę będą zwracać na najmłodszych użytkowników kąpieliska.

- Przede wszystkim zwracamy uwagę na małe dzieci, bo niestety rodzice nie zawsze są czujni. Często też zdarza się tak, że są pod wpływem alkoholu, wtedy reagujemy - zapewnia.

01.07.2021. Zalew w Sielpi. Na zdjęciu (od lewej): Artur Wilczyński i Mariusz Mączka - ratownicy wodniFot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Takie sytuacje, ratownicy zgłaszają policjantom, których posterunek znajduje się przy ulicy Spacerowej w Sielpi. Ratownicy mają do dyspozycji łódź z silnikiem motorowym.

W sytuacji skaleczeń, czy omdleń na plaży pomocą służy Anna Siemieniec ratowniczka medyczna, która podkreśla, żeby pamiętać o kilku prostych zasadach by uniknąć interwencji medycznej.

- Ważne by nie przebywać za długo na słońcu, stosować filtry ochronne, pić dużo wody, a także pamiętać o nakryciu głowy - mówi ratowniczka.

Na turystów czekają rowery wodne, kajaki a także deski dla początkujących surferów. Przy kąpieliskach znajdują się też wodne place zabaw składające się z kilkudziesięciu dmuchanych elementów, których również pilnują ratownicy.

01.07.2021. Zalew w SielpiFot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Od ostatniego sezonu turystycznego zbiornik pogłębiono, a także wymieniono pokłady torfu na czysty piasek nie tylko na plaży ale też na terenie kąpieliska. Turyści mogą też korzystać z drewnianych deptaków i ścieżek rowerowych przecinających plażę.

Od soboty, 3 lipca, uruchomione zostaną specjalne kursy autobusowe z Końskich do Sielpi i z powrotem.

adv adv
Wiadomości
Reklama