Kto zostanie Aniołem Dobroci?

Data publikacji: 29.09.2020 12:14
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyski Anioł Dobroci

Świętokrzyski Anioł Dobroci
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do 16 października przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Nagroda ma uhonorować i wyróżnić osoby i instytucje zaangażowane w działalność społeczną na rzecz rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, prestiżowa nagroda zostanie przyznana już po raz szesnasty. Rokrocznie nagradzane są projekty dotyczące polityki społecznej.

- Przyznajemy „Anioła Dobroci” w dwóch kategoriach: indywidualnej, przeznaczonej dla osób, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem niosą bezinteresowną pomoc rodziną i osobom w trudnej sytuacji życiowej. Natomiast w kategorii grupowej nagradzane są m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, zaangażowane w działalność pomocową dla potrzebujących - dodaje.

Zgłoszenia do nagrody „Świętokrzyski Anioł Dobroci” można nadsyłać poprzez formularz dostępny na stronie www.swietokrzyskie.pro, termin nadsyłania mija 16 października.

W związku z pandemią koronawirusa termin wręczenia nagród laureatom konkursu, nie jest jeszcze znany. Prawdopodobnie jego rozstrzygnięcie może odbyć się pod koniec roku.

Reklama