„Kubuś” lubi podglądać pszczoły ukrytą kamerą

Data publikacji: 16.10.2020 12:09
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach będzie miał swój własny ul. W pszczelim domu zostanie zamontowana kamera, która pozwoli na podglądanie życia pożytecznych owadów.

Jak wyjaśnia Jolanta Świstak, z „Kubusia”, scena dla młodych widzów ma zamiar przygotować działania edukacyjne, kształtujące proekologicze postawy wśród najmłodszych.

- Pierwszym krokiem do tego jest właśnie postawienie ula. Będzie się on jednak znajdować nie na budynku teatru, ale na dachu kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 76 w Kielcach. Fachową opiekę nad pszczelą rodziną zapewni Liga Ochrony Przyrody w Kielcach – wyjaśnia.

W ulu zostanie zamontowana kamerka – zapowiada Jolanta Świstak.

- Przez tę kamerę, na stronie internetowej teatru, internauci będą mogli wirtualnie „wejść” do tego ula i obserwować online życie pszczół - mówi.

„Kubusiowa” minipasieka miała rozpocząć działalność w niedzielę. W planach był pochód sprzed pomnika Pszczoły Miodnej, który znajduje się u zbiegu ulic Żeromskiego i Zagórskiej, ulicą Sienkiewicza aż przed kamienicę, na której ul będzie się znajdować. Ponieważ jednak Kielce wciąż są w strefie czerwonej, i w związku z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem, wydarzenie zostało odwołane. Uroczystość, w zmienionej formie, odbędzie się kilka dni później i będzie transmitowana online.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” jest kolejną instytucją w Kielcach, która będzie mieć swoją pasiekę. Ule stoją już między innymi na dachu Filharmonii Świętokrzyskiej, Kieleckiego Centrum Kultury i hotelu Best Western.

Reklama