Kuchnie świata na kieleckim deptaku

Data publikacji: 21.05.2021 15:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021 Kielce. Food trucki na ulicy Sienkiewicza

21.05.2021 Kielce. Food trucki na ulicy Sienkiewicza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od dziś na głównym deptaku Kielc można skosztować kuchni z różnych stron świata. Wzdłuż ulicy Sienkiewicza stanęły food trucki, czyli pojazdy z ulicznym jedzeniem. Wyjątkowe dania można kupować do niedzieli.

Smakosze mogą spróbować między innymi świeżo wypiekanych na kamieniu podpłomyków z różnymi dodatkami - informuje Kamil Stekowski z food trucka „Flammaster”.

- Do wyboru są te w wersji klasycznej z boczkiem i cebulą. Inne są z naszymi udziwnieniami m.in. z krewetkami, chorizo oraz serem pleśniowym - mówi.

Ceny wahają się od 20 do 28 zł.

Do wyboru są także różnego rodzaju sajgonki. Osoby, które szukają nowych doznań, mogą spróbować tych ze strusiem - mówią Marcin Sklorz i Jarosław Śliwka z food trucka Centralne Biuro Smaku.

- Współpracujemy ze sprawdzonym dostawcą. Byliśmy w miejscu, gdzie prowadzona jest hodowla strusi i zobaczyliśmy, że te zwierzęta nie są dokarmiane żadnymi antybiotykami. Tym samym to zdrowe mięso - mówią.

Cena za zestaw trzech sajgonek z sałatką to 35 zł.

Na głównym deptaku miasta są także słodycze, m.in. owoce w czekoladzie. Nie brakuje także pojazdów z szaszłykami oraz langoszami.

Z oferty będzie można skorzystać dziś do godziny 21.00, w sobotę od 11.00 do 21.00, a w niedzielę od 11.00 do 20.00.

Reklama