Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna

Data publikacji: 31.07.2020 09:50
Kategoria: Zdrowie /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. st.szer. OT Daniel Woś / Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

- Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Szef GIS apeluje, by zaszczepić się przeciwko grypie i deklaruje, że będzie rekomendował szczepienie przeciwko koronawirusowi, gdy taka szczepionka będzie dostępna.

Na antenie TOK FM Pinkas wskazał w piątek, że na razie nie wiadomo, kiedy szczepionka będzie dostępna, pracuje nad nią wiele instytucji.

- Szczepienia to największe dobrodziejstwo medycyny, zdrowia publicznego, to szansa na pokonanie tego nieszczęsnego wirusa - stwierdził. - Będę rekomendował, żeby w Polsce był jak największy dostęp do szczepionek - zadeklarował.

Pinkas przekazał, że istotne jest, by możliwie dużo osób zaszczepiło się przeciwko grypie. W latach ubiegłych odsetek osób, który im się poddawały, był jego zdaniem zbyt mały. Szef GIS ocenił, że kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna.

W czwartek odnotowano rekordową liczbę 615 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, zakażeń koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków to ponad 45 tys., w tym 1709 osób, które zmarły.

Tagi do tego wpisu
Reklama