Kupcy z Plant zapłacą mniej

Data publikacji: 07.07.2020 15:00
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.05.2020 Kielce. Galeria Planty

05.05.2020 Kielce. Galeria Planty
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Handlowcy z kieleckiej galerii Planty zapłacą niższy o 20 proc. czynsz za wynajem pomieszczeń. To wynik kompromisu osiągniętego między Stowarzyszeniem Kupców, Przedsiębiorców i Przyjaciół Galerii Planty oraz zarządem Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, zarządzającego obiektem.

Władze spółki przyjęły argumenty przedsiębiorców mówiące o zakończonej już pomocy z rządowej tarczy antykryzysowej oraz ponoszeniu od lipca pełnych składek ZUS. Dlatego też wszystkim najemcom obniżono czynsz o 20 proc.

Centrum Handlowe „Planty” zostało otwarte dla klientów 5 maja. Obecnie czynnych jest około stu sklepów. Klienci oraz przedsiębiorcy muszą przestrzegać wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Obowiązkowe jest m.in. zasłanianie ust i nosa oraz utrzymywanie dwumetrowego dystansu. W obiekcie obowiązuje ruch jednokierunkowy, który jest odpowiednio oznaczony. Dla klientów udostępniono także płyn do dezynfekcji.

Jak informowaliśmy, za maj i czerwiec handlowcy płacili połowę opłaty czynszowej. W czasie, gdy z powodu pandemii galerie były nieczynne, czynsz wynosił złotówkę.

Tagi do tego wpisu
Reklama