Kuracjusze z aplikacją mogą wędrować po gminie Solec-Zdrój

Data publikacji: 05.10.2021 13:54
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Pixabay

Darmowa aplikacja mobilna „Solec-Zdrój - turystyka i informacje” pomoże wczasowiczom i turystom w zwiedzaniu najciekawszych obiektów gminy.

Elektroniczny przewodnik w prosty sposób przeprowadzi nas przez wszystkie szlaki piesze i rowerowe gminy. Do wyboru mamy m.in. szlak „zielonego listka”, edukacji przyrodniczej czy szlak zabytków - mówi Paulina Wojtacha, inspektor ds. kultury, promocji w Solcu-Zdroju.

- Wybieramy konkretną trasę. Aplikacja prezentuje nam ciekawe obiekty i miejsca w pobliżu traktu, który wybraliśmy. W zależności od szlaku możemy podziwiać m.in. kapliczki, krzyże i świątki. Możemy powędrować także szlakiem „bocianich gniazd” - mówi.

Paulina Wojtacha dodaje, że aplikacja jest praktycznym narzędziem także dla mieszkańców. Oprócz podstawowej funkcji mobilnego przewodnika turystycznego, pełni też rolę informatora. Za pośrednictwem telefonu można na bieżąco śledzić ofertę wydarzeń organizowanych na terenie gminy m.in. koncerty czy aktualny repertuar kina.

- Każdy, kto ma ściągniętą aplikację, otrzymuje także powiadomienia o wszelkiego rodzaju awariach, przerwach w dostawie prądu, wody, a także o terminach opłat, ostrzeżenia meteorologiczne - wymienia.

Znajdziemy tu również prezentację bazy noclegowej, restauracji, hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych.

Aplikacja jest dostępna na każde urządzenie z systemem Android lub iOS.

Narzędzie powstało w ramach projektu grantowego pn. „Aktywnie i mobilnie w Solcu - Zdroju”. Jej koszt to niemal 40 tys. zł. Z czego 32 tys. stanowi unijne dofinansowanie.

Reklama