Kuratorium zorganizuje korepetycje dla maturzystów

Data publikacji: 12.10.2021 17:11
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty

Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Korepetycje z matematyki dla maturzystów, którym ten przedmiot sprawia najwięcej kłopotów, planuje zorganizować Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik tłumaczy, że co roku egzaminu z matematyki nie zdaje największa grupa abiturientów.

- Część uczniów kończy swoją przygodę z matematyką na szkole średniej. Ten przedmiot nie jest im potrzebny, by dostać się na wymarzony kierunek studiów. Ale żeby studiować, najpierw trzeba matematykę zdać na maturze. Postanowiliśmy w tym pomóc - tłumaczy kurator.

Korepetycje będą zorganizowane w formie dodatkowych godzin w szkole. Kurator chce, żeby prowadzili je nauczyciele, którzy normalnie nie mają zajęć w danej klasie. Program korepetycji przygotowują doświadczeni matematycy. Zaangażowany jest w to między innymi Paweł Dziuba, nauczyciel z Końskich, którego podopieczni wielokrotnie byli laureatami ogólnopolskich olimpiad.

Nad programem pracuje Danuta Pyrek, nauczycielka matematyki, które wielokrotnie gościła na antenie Radia Kielce. Omawiała arkusze maturalne, przez wiele lat przygotowywała też zadania do Świętokrzyskiej Próbnej Matury.

Danuta Pyrek tłumaczy, że nauczyciele sami wiedzą, z jakimi treściami ich uczniowie radzą sobie najsłabiej, ale w szkole często nie ma czasu, żeby młodym ludziom z problemami matematycznymi poświęcić wystarczająco wiele czasu.

- Nauczyciele, powtarzając treści z podstawy programowej, robią na ogół zadania z arkuszy maturalnych i są to zadania z bardzo różnych działów. Nam chodzi o to, żeby zamiast jednego, dwóch typowych zadań, które regularnie pojawiają się na arkuszach, młodzi ludzie mogli rozwiązać ich kilka lub więcej - tłumaczy.

Korepetycje rozpocząć się mają w grudniu. Nieco wcześniej, bo w listopadzie odbędzie się seminarium, podczas którego nauczyciele i dyrektorzy szkół dowiedzą się o tym, jak zorganizować takie korepetycje dla osób nieprzepadających za Królową Nauk.

Podobne wiadomości
Reklama