Kuszą upominkami i zniżkami. Paszport turystyczny zachętą do zwiedzenia ciekawych miejsc

Data publikacji: 19.06.2021 10:58
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.06.2021. Opatów. Paszport Turystyczny Ziemi Opatowskiej. Na zdjęciu: Paulina Gierada - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie

19.06.2021. Opatów. Paszport Turystyczny Ziemi Opatowskiej. Na zdjęciu: Paulina Gierada - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie
Fot. Starostwo Powiatowe w Opatowie

Powiat opatowski ma pomysł na promocję ciekawych miejsc w okolicy. Opracowano Paszport Turystyczny Ziemi Opatowskiej, w którym zostało ujętych 14 polecanych do odwiedzenia miejsc. Wystarczy odwiedzić osiem z nich, aby otrzymać upominki.

Paulina Gierada, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie informuje, że w każdej z gmin wytypowano minimum jeden obiekt atrakcyjny turystycznie.

- Zadaniem zwiedzającego jest zebranie dowodów poświadczających zwiedzenie danego miejsca. Można otrzymać pieczątkę lub wykonać selfie na tle odwiedzanego miejsca. Nagrodą są batony krówki opatowskiej oraz 5-proc. zniżka do restauracji na terenie powiatu. Turyści, którzy odwiedzą wszystkie zaproponowane miejsca, otrzymają zestaw upominków w Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie - wyjaśnia Paulina Gierada.

Paszporty mają formę niewielkiej książeczki. Można je otrzymać w siedzibach urzędów gmin z terenu powiatu opatowskiego, na zamku Krzyżtopór, w osadzie neolitycznej w Kopcu, w Podziemnej Trasie Turystycznej i Domu Muzealnym w Opatowie.

W tym roku promowane są m.in. kościoły w Baćkowicach, Tarłowie czy Wszechświętych, a także ruiny zamku w Międzygórzu, czy kawiarnia krówki opatowskiej „Krówkarenka”.

Regulamin posługiwania się paszportem, a także lista restauracji oferujących zniżki znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury.

Reklama