Kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków przenosi się z cmentarza do Internetu

Data publikacji: 25.10.2020 16:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach postanowiło zorganizować w tym roku zbiórkę w bezpieczny sposób.

Marcin Stępniewski, kielecki radny, który wspiera akcję pod kątem technicznym informuje, że pieniądze można wpłacać na portalu zrzutka.pl. E-kwesta rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 8 listopada. Radny zachęca wszystkich chętnych do wpłacenia datków.

- Tak cenne przedsięwzięcie nie może zostać przerwane - zaznacza.

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach na kwestach przeprowadzanych w tradycyjny sposób, zebrało do tej pory ponad milion złotych od darczyńców oraz odrestaurowało ponad 400 nagrobków.

 

Oświadczenie przesłane przez Marcina Stępniewskiego

"Niestety kielecka kwesta organizowana corocznie od 28 lat nie może się odbyć w tym roku w tradycyjnej formie. Sytuacja związana z trwającą pandemią uniemożliwia jej bezpieczne przeprowadzenie. Tak cenne przedsięwzięcie nie może jednak zostać przerwane, dlatego Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę. Zbiórka będzie trwać od 25 października do 8 listopada.

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach na kwestach przeprowadzanych tradycyjnie przez wszystkie lata zebrało ponad milion złotych od darczyńców oraz odrestaurowało ponad 400 nagrobków. Corocznie w zbiórkę na kieleckich cmentarzach angażowały się osoby kultury, samorządu czy polityki, ale przede wszystkim setki wolontariuszy z kieleckich szkół, osoby dorosłe czy seniorzy.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia kwesty w formie online poprzez datek, udostępnienie czy przesłanie linku do zbiórki znajomym. Niech trwająca pandemia nie przerywa tak cennego przedsięwzięcia, które od lat pozwala dbać o zabytki cmentarne i pamięć o pochowanych w nich zmarłych."

Podobne wiadomości
Reklama