„Łączy nas Polska” w Piekoszowie. Aktywna i bardzo udana kadencja prezydenta Dudy

Data publikacji: 25.06.2020 20:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020. Piekoszów. Akcja

25.06.2020. Piekoszów. Akcja "Łączy nas Polska". Na zdjęciu: poseł Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Prezydent Andrzej Duda może wygrać wybory już w pierwszej turze, aby tak się stało potrzebna jest duża mobilizacja, także lokalnych społeczności. Reelekcja urzędującego prezydenta jest gwarantem rozwoju gminy Piekoszów, województwa świętokrzyskiego i całej Polski - przekonywała podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Piekoszowa wiceminister sportu Anna Krupka.

Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z mieszkańcami podsumowała ostatnie pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy. Jak stwierdziła, była to niezwykle aktywna i bardzo udana kadencja.

- Wynikały z niej bardzo ważne programy społeczne, w ramach których olbrzymie środki popłynęły do wszystkich Polaków. Prezydentura Andrzeja Dudy upłynęła pod znakiem wielkich inwestycji oraz aktywności legislacyjnej. To wiele podpisanych ustaw, 9 zawetowanych oraz 32 inicjatywy ustawodawcze. Mijająca kadencja to okres ożywionego dialogu, prezydent chętnie rozmawiał z Polakami, o czym świadczy fakt, że odwiedził każdy powiat w kraju - dodaje.

Anna Krupka zwracała także uwagę na aktywne prowadzenie polityki zagranicznej przez prezydenta Andrzeja Dudę, czego potwierdzeniem była ostatnia wizyta w Stanach Zjednoczonych, która jak zaznaczyła przyniesie wiele korzyści.

- Amerykańscy giganci, tacy jak Google i Microsoft zainwestują 3 mld złotych w Polsce, co oznacza powstanie tysięcy wysokospecjalistycznych miejsc pracy. Ponadto na uwagę zasługuje zacieśnienie współpracy w sferze energetyki o dostawy gazu LNG, a także współpraca w zakresie badań nad szczepionką na COVID-19 - zaznacza.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, stawką nadchodzących wyborów jest zapewnienie przyszłości Polski na kolejne dziesięciolecia.

- Podczas takich spotkań przekonujemy mieszkańców, że jeśli chcą, aby Polska nie ustawała w dynamicznym rozwoju, a także dążyła do dołączenia do najlepiej rozwiniętych krajów świata musimy dokonać jedynego słusznego wyboru. Tym wyborem jest prezydent Andrzej Duda, który udowodnił podczas swojej ostatniej wizyty w USA, że jest prawdziwym mężem stanu - dodaje.

Senator Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że Andrzej Duda jest kontynuatorem i realizatorem testamentu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów podkreślał, że udział w niedzielnych wyborach prezydenckich i wysoka frekwencja jest niezwykle ważna.

- Nie ukrywam, że urzędujący prezydent w mojej ocenie jest najlepszym kandydatem, który sprawdził się w swojej roli realizując prospołeczny program, z którego skorzystali także mieszkańcy Piekoszowa. Prezydentura Andrzeja Dudy to w tej chwili najlepsze rozwiązanie dla Polski - zaznacza.

W spotkaniu z poseł Anną Krupką wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Piekoszowa, obecni byli także wicestarosta powiatu kieleckiego Tomasz Pleban oraz Grzegorz Socha, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Wcześniej wiceminister sportu spotkała się z mieszkańcami Siedlec, w gminie Chęciny.

Reklama