Laptopy do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z gminy Radoszyce

Data publikacji: 13.09.2020 21:19
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2020. Radoszyce. Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów. Na zdjęciu: Michał Pękala - burmistrz Radoyszyc i dyrektorzy szkół w gminie Radoszyce.

13.09.2020. Radoszyce. Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów. Na zdjęciu: Michał Pękala - burmistrz Radoyszyc i dyrektorzy szkół w gminie Radoszyce.
Fot. Urząd Miasta i Gminy Radoszyce

Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów z gminy Radoszyce. Samorząd otrzymał pieniądze, za które zakupił 70 komputerów z programu rządowego „Zdalna szkoła”.

Michał Pękała, burmistrz Radoszyc podkreśla, że sytuacja pandemii jest bardzo dynamiczna i najważniejsze jest dobre przygotowanie placówek i uczniów na wypadek nauczania zdalnego lub hybrydowego.

- Na razie nauczanie odbywa się stacjonarnie, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie za tydzień czy miesiąc. Musimy być przygotowani na plan B, sytuację w której nauczać będziemy hybrydowo - mówi.

Jak mówi burmistrz w pierwszym naborze gmina otrzymała ponad 20 komputerów, a teraz w drugim naborze ponad 50 komputerów trafiło do najbardziej potrzebujących uczniów.

- W pierwszej kolejności komputery trafiły do rodzin najbardziej potrzebujących, które wskazał nam MGOPS. To rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek, jakim jest laptop - mówi.

W sąsiadującej z Radoszycami gminie Łopuszno w Powiatowym Zespole Szkół wykryto zakażenie u kilkunastu nauczycieli i do 19 września zajęcia odbywają się zdalnie.

13.09.2020. Radoszyce. Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów. Na zdjęciu: Michał Pękala - burmistrz Radoszyc z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Górnikach Sławomirem StaciwąFot. Urząd Miasta i Gminy Radoszyce

Reklama