Lato w Kielcach nie będzie nudne [WYKAZ IMPREZ]

Data publikacji: 27.06.2020 13:51
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 11.07.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Rozpoczęły się zapisy na zajęcia wakacyjne organizowane w ramach corocznej akcji „Lato w mieście”. Tegoroczna oferta jest bogatsza niż w latach poprzednich, by mogli z niej skorzystać uczniowie, którzy z powodu epidemii nie wyjadą na żadne wakacje.

Ofertę przygotowały miejskie instytucje kultury: teatry, biblioteki, muzea, ale też ośrodki sportu, rekreacji, edukacji geologicznej oraz kluby osiedlowe.

- Tegoroczną nowością będą imprezy organizowane w ramach budżetu obywatelskiego i przez organizacje pozarządowe – mówi Dorota Czesak, kierownik referatu kultury w urzędzie miasta w Kielcach. Dodaje że jedna z fundacji przygotowała w Bazie Zbożowej warsztaty teatralne, z kolei inna zorganizuje „silent disco”, czyli dyskotekę ze słuchawkami dla uczestników na kieleckim Rynku. Ponadto zaplanowane są festyny na osiedlach Herby i Barwinek.

Mnóstwo atrakcji czeka na fanów aktywnego wypoczynku. To darmowe wejścia na basen, warsztaty taneczne, turnieje piłki nożnej, koszykówki, wycieczki piesze i rowerowe, zajęcia lekkoatletyczne, łucznicze, na strzelnicy, a nawet szkółka żeglarska czy nauka gry w bilard.

Wiele atrakcji szykują muzea i ośrodki kultury. W planach są na przykład warsztaty edukacji plastycznej, z szycia, haftowania, zajęcia czytelnicze, fotograficzne, muzyczne, czy historyczne. Uczestnicy warsztatów przygotują między innymi własne drzewa genealogiczne, poznają historię zegarów w Kielcach, ale też zgłębią tajniki kaligrafii.

- W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują zapisy na wszystkie zajęcia i formy aktywności – informuje Dorota Czesak. Dodaje, że wszędzie są jeszcze wolne miejsca. Aby zapisać się na zajęcia, należy skontaktować się z konkretnymi miejskimi instytucjami. Kierowniczka podkreśla też, że oferta jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Część instytucji poza tradycyjną formą zajęć, przygotowała też warsztaty online.

Akcja „Lato w mieście” - wykaz imprez

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama