Łatwiejsza rejestracja pojazdu

Data publikacji: 30.09.2020 10:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy gmin Chmielnik oraz Pierzchnica nie będą musieli jeździć do Kielc, aby zarejestrować samochód. W czwartek, w Chmielniku wznowi działalność filia Powiatowego Wydziału Komunikacji i Transportu, która została zamknięta na początku epidemii.

Starosta kielecki Mirosław Gębski informuje, że będzie ona działała wyłącznie w oparciu o rejestrację internetową.

- W dalszym ciągu pracujemy nad usprawnieniem pracy Wydziału Komunikacji i Transportu, dlatego sukcesywnie otwieramy kolejne filie. Najpierw otworzyliśmy punkt w Strawczynie, a teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Chmielnika i Pierzchnicy. Liczymy, że dzięki tym zmianom zmniejszą się kolejki oczekujących na załatwienie sprawy - dodaje.

Dzięki internetowej rejestracji, wizytę będzie można umówić do 7 dni wcześniej. Jedna osoba będzie mogła zarejestrować tylko jeden samochód. Potwierdzenie rezerwacji należy wziąć ze sobą w dniu wizyty, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.

W celu skorzystania z internetowego systemu umawiania wizyt wymagana jest rejestracja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach. Należy podać niezbędne informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie numeru VIN (to 17-cyfrowy numer, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).

Reklama