Laurka dla bohatera

Data publikacji: 14.11.2021 14:08
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Strefa munduru
Dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu, które wzięły udział w konkursie „Laurka dla bohatera”

Dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu, które wzięły udział w konkursie „Laurka dla bohatera”
Fot. Urszula Stanik

5-letnia Marysia Zaborska z Dobromierza zajęła trzecie miejsce w konkursie zorganizowanym przez IPN „Laurka dla bohatera”.

Uczestnicy mieli przygotować pracę, w której dziękowali dowolnej postaci historycznej za zaangażowanie w odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku czy walkę w czasie II wojny światowej. W sumie wpłynęło 778 prac z całego świata.

Jak informuje Urszula Stanik nauczycielka z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu, Marysia Zaborska często z rodzicami odwiedza na cmentarzu groby żołnierzy i zapala tam znicze.

W naszym przedszkolu również dużo rozmawialiśmy na temat mogił nieznanych żołnierzy oraz tego, że to właśnie dzięki tym bohaterom jesteśmy teraz wolnym krajem.

Praca Marysi przedstawia duże, czerwone serce z biało-czerwoną flagą w środku. Na zewnątrz są zaznaczone granicy Polski oraz napis Pamiętamy - Dziękujemy.

Dyrektor placówki Robert Dzierzgwa jest bardzo dumny z osiągnięć wychowanków.

- Cieszy mnie ogromnie sukces Marysi i trójki innych przedszkolaków, którzy otrzymali wyróżnienia. Dzieci chętnie włączają się w różne akcje i konkursy, często są ich inicjatorami.

Organizatorami konkursu była Delegatura IPN w Kielcach, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Celem konkursu było m.in. zainteresowanie młodych Polaków historią Polski XX wieku, oraz przypomnienie wybitnych postaci, które miały wpływ na losy naszego kraju.

Tagi do tego wpisu
Reklama