Lekarze z Ostrowca Św. z koronawirusem

Data publikacji: 05.10.2020 14:02 / Data aktualizacji: 05.10.2020 14:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim / Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

07.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim / Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koronawirus ponownie zaatakował personel ostrowieckiego szpitala. Tym razem chorych jest czterech lekarzy z Oddziału Wewnętrznego II.

Jak informuje dyrektor placówki Andrzej Gruza, pacjenci pozostają na oddziale. 

– Szpital musiał wstrzymać przyjmowanie pacjentów. Chronimy tym przede wszystkim stację dializ, która działa przy oddziale – informuje Andrzej Gruza.

Jak informuje dr Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa, pracownicy w mniejszym lub większym stopniu demonstrowali objawy.

- Ubytek czterech kolejnych lekarzy powoduje, że praca oddziału jest niemożliwa. Na oddziale pozostaje 15 pacjentów, których będziemy leczyć, oni nie mają objawów - mówi Adam Karolik.

Oddział wspomagają medycy z innych szpitalnych jednostek.

W związku z tą sytuacją pobrano próbki od pacjentów i pozostałego personelu. Lekarze, którzy są zdrowi nie będą opuszczać oddziału do momentu unormowania sytuacji. Jeden z lekarzy jest hospitalizowany w specjalnie wydzielonej sali. Pozostały personel jest w domu.

Reklama