„Lekcje z lockdownu", czyli jak poprawić edukację zdalną

Data publikacji: 29.07.2021 20:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
V Liceum Ogólnokształcące im. P. Ściegiennego w Kielcach

V Liceum Ogólnokształcące im. P. Ściegiennego w Kielcach
Fot. 5lo.kielce.eu

Kieleckie liceum poprawi jakość nauki zdalnej. V Liceum Ogólnokształcące im. księdza Piotra Ściegiennego bierze udział w międzynarodowym projekcie, którego celem jest opracowanie metod poprawiających efektywność nauki online.

Dziś (29.07.) w Regionalnym Centrum Wolontariatu odbyła się konferencja, podczas której Justyna Kukułka, dyrektor szkoły opowiedziała o projekcie „Lekcje z lockdownu”. Razem z nauczycielami ze „Ściegiennego" biorą w nim udział specjaliści ze Słowacji i Wielkiej Brytanii.

- Projekt jest skierowany do nauczycieli szkół średnich i jego głównym celem jest stworzenie całego pakietu metod, które pozwolą na inne spojrzenie na naukę zdalną, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik informacyjnych - mówi Justyna Kukułka.

Projekt „Lekcje z lockdownu” potrwa do kwietnia 2023 roku. Jego podsumowaniem ma być platforma internetowa, na której znajdą się metody opracowane przez szkołę z Kielc i jej zagranicznych partnerów. V Liceum jest wspierane również przez Regionalne Centrum Wolontariatu.

Podczas dzisiejszej konferencji podsumowano również dwuletni projekt „Adult Education Through Sport”, realizowanego w ramach programu Erasmus+ przez centrum. Bogdan Wenta, prezydent Kielc podkreśla, że jeszcze jako europoseł zabiegał, by budżet programu Erasmus+ został zwiększony i to się udało. Obecnie w Kielcach 8 placówek oświatowych realizuje własne projekty, dzięki wsparciu z tego programu, a w 9 kolejnych są wolontariusze z innych krajów, których również finansuje Erasmus+.

Magdalena Buczyńska wiceprezes zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu dodaje, że jej instytucja ma ofertę dla osób, które są zainteresowane wyjazdem za granicę.

- Prowadzimy eurolekcje w ramach naszego partnerstwa z Eurodesk Polska. Jesteśmy regionalnym punktem informacji młodzieżowej, więc wszyscy ci, którzy chcą wyjechać na staż, do pracy, czy na wolontariat zagraniczny mogą skorzystać z nieodpłatnych konsultacji - informuje Magdalena Buczyńska.

Jesienią centrum wznowi również bezpłatne korepetycje dla dzieci, które są między innymi podopiecznymi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gminnych Ośrodków Pomocy.

Reklama