Lekkoatleci rywalizowali w XI Memoriale Zdzisława Furmanka

Data publikacji: 02.08.2020 21:09
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
02.08.2020. Kielce. XI Memoriał Zdzisława Furmanka

02.08.2020. Kielce. XI Memoriał Zdzisława Furmanka
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach odbył się XI Memoriał Zdzisława Furmanka, znanego i cenionego w całym kraju trenera miotaczy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i przestrzegania zaleceń epidemicznych rywalizację ograniczono tylko do konkurencji rzutowych i skoków. Na zwodach uzyskano kilka cennych wyników.

W rzucie młotem Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin uzyskała rezultat 71,88 m, co jest ósmym wynikiem na świecie w tym roku. Jakub Szyszkowski z AZS AWF Katowice w pachnął kule na odległość 19,88 m, a Karolina Młodawska z KKL w trójskoku skoczyła 12,92 m, poprawiając tym samym ponad 20-letni rekord województwa aż o 31 cm.

- Cieszę się, że w tych trudnych czasach udało nam się zorganizować fajne zawody - powiedział organizator imprezy Grzegorz Furmanek. - Zawodnicy osiągnęli kilka ciekawych rezultatów, dobrze rokujących na sezon. Szkoda tylko, że nie doszło do pojedynku oszczepniczek - dodał prezes Furmanek.

Ozdobą tegorocznego memoriału miała być rywalizacja w rzucie oszczepem pomiędzy dwoma reprezentantkami Polski - Marią Andrejczyk i Marceliną Witek, ale niestety obie zawodniczki zostały objęte kwarantanną, ponieważ na obozie kadry w Cetniewie wykryto zakażenie koronawirusem.

Tagi do tego wpisu
Reklama