Lewica chce obostrzeń dla niezaszczepionych

Data publikacji: 24.11.2021 16:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2021. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu (od lewej):
Maciej Kabziński, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Długosz, poseł Andrzej Szejna, Jacek Skórski, Artur Pejas

24.11.2021. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu (od lewej): Maciej Kabziński, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Długosz, poseł Andrzej Szejna, Jacek Skórski, Artur Pejas
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wprowadzenie obostrzeń dla osób niezaszczepionych, obowiązkowe testy dla pracowników ochrony zdrowia, oświaty i innych zawodów narażonych na zakażenie wirusem Sars-CoV-2, a także powszechne paszporty covidowe, to główne punkty z programu walki z koronawirusem przedstawionego przez Nową Lewicę w Kielcach.

Poseł Andrzej Szejna, współprzewodniczący Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim, deklaruje, że program przedstawiony przez jego ugrupowanie jest rozsądny, i nie tak radykalny jak rozwiązania, obowiązujące w innych państwach Unii, np. w Austrii czy Czechach.

- Ta strategia przewiduje przede wszystkim, że bez lockdownu powinni pozostać wszyscy, którzy zdecydowali się zaszczepić. Jesteśmy przeciwni zamykaniu gospodarki, restauracji, lokali gastronomicznych, klubów fitness. Jesteśmy przeciwko lockdownowi w naszym kraju. Uważamy jednak, że ci, którzy zdecydowali się zaszczepić powinni przez państwo zostać potraktowani wyjątkowo i to właśnie te osoby powinny mieć swobodny dostęp do tego typu usług publicznych. Podstawą weryfikacji w tej kwestii byłby ważny paszport covidowy - wyjaśnia.

Andrzej Szejna podkreśla, że według projektu Nowej Lewicy, osoby niezaszczepione będą miały dostęp do hoteli, zakładów gastronomicznych, tylko w momencie uzyskania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Zdaniem polityków lewicy, wprowadzenie obostrzeń dla niezaszczepionych jest konieczne, ponieważ jak przypominają tylko w ciągu ostatniego tygodnia (od 17 do 23 listopada) z powodu COVID-19 zmarło ponad 2 tys. osób, z czego aż 62 w województwie świętokrzyskim.

Ponadto działacze Nowej Lewicy przedstawili swój raport o stanie państwa, w którym krytykują między innymi działania gospodarcze rządu, a także próby reformy wymiaru sprawiedliwości.

adv adv
Wiadomości
Reklama