Liderzy: PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali porozumienie koalicyjne

Data publikacji: 26.09.2020 12:48
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
26.09.2020. Warszawa. Podpisanie umowy koalicyjnej. Na zdjęciu (od lewej): premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński - prezes PiS

26.09.2020. Warszawa. Podpisanie umowy koalicyjnej. Na zdjęciu (od lewej): premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński - prezes PiS
Fot. Prawo i Sprawiedliwość/Twitter

- Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

- Mamy dla państwa radosną wiadomość - bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS.

- Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione - dodał J. Kaczyński.

26.09.2020. Warszawa. Podpisanie umowy koalicyjnej. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Ziobro - prezes Solidarnej Polski i premier Mateusz MorawieckiFot. Prawo i Sprawiedliwość/Twitter

- Pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski. Mamy prawo wnioskować, że kolejne lata też takie będą, ale wtedy i tylko wtedy, gdy będziemy zgodnie współpracować, szanując wzajemnie swą podmiotowość i wspólne cele - powiedział w sobotę lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

- Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami - trzy i ufam następne - to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie - mówił szef Solidarnej Polski.

- Myślę, że ta dobra współpraca jest tą zapowiedzią, którą możemy państwu tutaj jeszcze raz powtórzyć, a potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie - dodał Ziobro.

26.09.2020. Warszawa. Podpisanie umowy koalicyjnej. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Gowin - prezes Porozumienia i premier Mateusz MorawieckiFot. Prawo i Sprawiedliwość/Twitter

- Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm i wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy; doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata - oświadczył w sobotę lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm, a równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy. Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej - dodał Gowin.

Ocenił, że podpisanie porozumienia to fakt dobry nie tylko z punktu widzenia obozu władzy, ale to jest informacja, na którą czekały miliony Polaków. Wyraził przekonanie, że to porozumienie dobrze przysłuży się Polsce.

Reklama