Limit pasażerów w kieleckich autobusach

Data publikacji: 09.10.2020 11:23
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W związku z zakwalifikowaniem miasta i powiatu kieleckiego do czerwonej strefy, od soboty wprowadzone zostaną ograniczenia m.in. w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.

Autobusem jednocześnie może podróżować nie więcej osób niż 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

- Nie będzie ograniczeń w kursowaniu autobusów. Do obsługi połączeń kierowanych jest codziennie prawie 160 pojazdów. Niemniej, z powodu nałożonych ograniczeń mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Policji, w przypadku przekroczenia limitu pasażerów, kierowcy autobusów mogą odmówić przewozu kolejnym osobom.

- Aby zminimalizować niedogodności, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów w najbliższych dniach, na linie zostaną wysłane wszystkie dostępne pojazdy. Niestety ich liczba jest ograniczona i tylko na wybranych najbardziej obciążonych kursach będziemy w stanie podstawić po dwa autobusy. Dodatkowo na drzwiach wejściowych do autobusów zostanie umieszczona informacja określająca ile osób może podróżować w pojeździe – pisze ZTM.

ZTM prosi wszystkich pasażerów, którzy w najbliższych dniach nie mają pilnej potrzeby skorzystania z komunikacji miejskiej, aby ustąpili w autobusach miejsca tym, którzy dojeżdżają do pracy, szkół, przychodni i szpitali.

Reklama