Lipiec: mieszkańcy Świętokrzyskiego stanęli na wysokości zadania

Data publikacji: 28.06.2020 22:47
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
28.06.2020. Kielce. Wybory prezydenckie. Sztab wyborczy PiS. Poseł Krzysztof Lipiec

28.06.2020. Kielce. Wybory prezydenckie. Sztab wyborczy PiS. Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wielka euforia z wyników wojewódzkich, mniej radości z wyników ogólnopolskich - emocjonujący wieczór wyborczy w sztabie Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. Przedstawiciele świętokrzyskich struktur partii nie tracą zapału i mobilizują się do dalszej, jeszcze bardziej intensywnej pracy na rzecz swojego kandydata.

Wieczór wyborczy w sztabie Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach zgromadził świętokrzyskich parlamentarzystów, samorządowców i sympatyków partii.

Ogólnopolskie wyniki politycy przyjęli z radością i gromkimi brawami. Odśpiewali urzędującemu prezydentowi „Sto lat”. Lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec powiedział, że 56-procentowe poparcie dla Andrzeja Dudy w naszym regionie to satysfakcjonujący wynik.

- To zwycięstwo w pierwszej turze. Szkoda, że cała Polska nie dała rady tak, jak mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach, a osobom, głosującym na Andrzeja Dudę zwłaszcza. To głos za dobrą, wolną, niepodległą, dumną i bezpieczną Polskę - zapewniał.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że przed politykami Prawa i Sprawiedliwości dwa tygodnie ciężkiej, wytężonej pracy.

- Będziemy przekonywali tych, którzy zagłosowali na innych kandydatów, że warto uczestniczyć w drugiej turze i zagłosować na Andrzeja Dudę, jedynego kandydata z programem. Rafał Trzaskowski takiego bowiem nie posiada. Będziemy też namawiać tych, którzy w pierwszej turze nie zagłosowali, bo Andrzej Duda to najlepszy prezydent dla Polski - komentował.

Poseł Marek Kwitek przyznał, że wynik Andrzeja Dudy cieszy, ale z pewnością lepszym rozwiązaniem byłoby rozstrzygnięcie wyborów w pierwszej turze.

- Zwyciężyliśmy i to dobrze rokuje na drugą turę. Andrzej Duda wygra tak, jak już dziś w Świętokrzyskiem. Wynik, który padł w regionie, napawa optymizmem. Myślę, że duża część elektoratu innych kandydatów w kolejnym podejściu poprze starającego się o reelekcję prezydenta - oceniał.

Według sondażowych wyników wyborów Andrzej Duda uzyskał w Świętokrzyskiem wynik 56,1 proc., z kolei Rafał Trzaskowski 19,9 proc.

- Potwierdziły się sondaże, które wskazywały na zdecydowane zwycięstwo Andrzeja Dudy. Można powiedzieć, że właściwy kierunek dało województwo świętokrzyskie, gdzie urzędujący prezydent uzyskał 56 proc. poparcia w skali całego kraju. Dało by to zwycięstwo już w pierwszej turze - komentuje senator Krzysztof Słoń.

- Czeka nas w tej chwili dwa tygodnie wytężonej pracy. Nam zapału nie zabraknie. Mam nadzieję, że to również wpłynie mobilizująco na ten elektorat, który poszedł do wyborów, i oddał głos na Andrzeja Dudę, jak również na tych, którzy nie wzięli udziału w wyborach. Myślę, że warto teraz znaleźć zbieżne elementy programu prezydenta Dudy z programami kandydatów, którzy zajęli trzecie i czwarte miejsce. Sądzę, że jest to zaplecze, które może rozstrzygnąć o zwycięstwie w drugiej turze - podkreśla.

Zdaniem wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, należy się cieszyć z wyniku osiągniętego przez Andrzeja Dudę, mimo że niektórzy liczyli na rozstrzygnięcie już w pierwszej turze wyborów. Jak stwierdził, urzędujący prezydent dał się poznać jako dobry gospodarz, który wprowadza w życie swoje obietnice.

- W województwie świętokrzyskim prezydent zwyciężył zdecydowanie w pierwszej turze osiągając 56 proc. Mam nadzieję, że w drugiej osiągniemy wynik około 76 albo 86 proc. w drugiej turze, aby postawić kropkę nad i dla dobra Polski. Już teraz w licznym gronie pracujemy na końcowy sukces prezydenta Dudy - podkreśla.

adv adv
Wiadomości
Reklama